Konsa Packaging - Plastik Ambalaj - Plastik Kova

Biz Konsayız

Şirketimizin temeli, 1920 yılında, Konya Ticaret Odası'nın 13. üyesi merhum M. Nuri Yazıcıoğlu tarafından, Konya'nın o yıllarda ticaret merkezi olan İstanbul Caddes'inde, "Toptan ve Perakende Bakkaliye" olarak atılmıştır.

En önemli gücümüz; üründe hizmette ve iletişimde kaliteyle sürdürülebilir başarıya olan inancımızdır. Bu inançla, şirketimiz, 1920'de "Toptan ve Perakende Bakkaliye" olarak girdiğimiz hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtım sektöründe 1975 yılında, merhum Mehmet Necati Yazıcıoğlu'nun inşasında ve faaliyete geçmesinde büyük emek verdiği Konya Toptancılar Çarşısı'nda, "Yazıcıoğlu Toptan Gıda Ticaret" ile işimizi büyüterek devam etmiştir. 1981 yılında şirketimiz, Anonim Şirket statüsüne geçerek "Konsa A.Ş" adını almış, 1997 yılından itibaren sektördeki gelişmeyle ulusal ve uluslararası iş ortağı üretici firmalarla birlikte Distribütörlük Sistemi'ne geçmiştir.

Bugün Konsa A.Ş. Gıda, Kozmetik ve Temizlik Ürünleri alanında, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. Konsa Gıda ve Kozmetik A.Ş. halen Hayat Kimya, Yudum Gıda, Türk Henkel Kozmetik, Hunca Kozmetik, Levent Kimya ve Beta Çay ürünlerinin distribütörlüğünü yürütmektedir. Konsa Gıda ve Kozmetik A.Ş. faliyetlerini, 4700 m2 kapalı, 2000 m2 açık alanda gerçekleştirmektedir. Satışlarını ise tamamı soğuk satış ekibiyle Konya, Karaman, Aksaray il ve ilçelerinde sürdürmektedir.

Ambalaj sektöründe üretim ve pazarlama yatırımı vizyonunu hayata geçirmek üzere alınan üretim yatırımı kararı ile Konya İmsan sanayi sitesinde 1500 m2 lik bir tesiste başlayan Plastik Ambalaj üretim yatırımı 2 yıllık kısa bir süre içerisinde Konya 3. Organize Sanayi'de 6500 m2 lik bir tesisle üretime devam etmektedir. Şirketimiz plastik enjeksiyon ambalaj sektöründe 280 ml'den 18000 ml'e kadar IML etiketli ambalaj ürün serileri ile sektöre "Konsa Kalitesi" damgasını vurarak fark yaratmaktadır. Konsa Packaging bölgesel ve ulusal üretici firmaların ve uluslararası üretici firmaların plastik ambalajlarını üretmektedir.

Önümüzdeki dönemde Konsa Packaging müşteri beklentilerine uygun yeni makine yatırımlarıyla ve yeni ürün çeşitleriyle ÜR-GE ve AR-GE çalışmalarına devam ederek "Konsa Kalitesi" damgasını vuracağı ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarıp yurt içi ve yurt dışı pazarlarda, farklı kategorilerde, üretim, pazarlama ve satışlarını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Konsa Packaging 2015 yılında sektördeki yenilikçi hareketlerine katkı sağlayacak Konsa akademilerini hayata geçirerek oluşan ihtiyaçlar ve beklentilere göre akademi programlarını yürürlüğe sokmuştur. Konsa Akademileri çerçevesinde;

  • Konsa Sahiplik Akademisi
  • Konsa Yönetim (Liderlik) Akademisi
  • Konsa Satış Akademisi
  • Konsa Verimlilik Akademisi
  • Konsa Kişisel Gelişim Akademisi

Konsa Packaging bu akademi programları ile kurumsallaşma ve profesyonelleşme konusunda, pazarın ihtiyaçları ve beklentilerine göre güncel ve etkin olmaktadır.

Konsa Packaging tecrübeli ve profesyonel üyelerden oluşan Yönetim Kurulu'nun yanında genç ve dinamik kadrosuyla ülke ve dünyadaki iş, ekonomi,  ticaret , sektör ve kategorisindeki gelişmeleri yakından takip ederek pazarın ihtiyacına yönelik, stratejik planlama ve stratejik yönetim anlayışıyla yoluna devam etmektedir.

Güvenin ve Kalitenin Adresi Konsa Kalitesi

6

Kıta

30

Ülke

100%

Memnuniyet

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam