Konsa Packaging - Plastik Ambalaj - Plastik Kova

Biz Konsayız

Şirketimizin temeli, 1920 yılında, Konya Ticaret Odası'nın 13. üyesi merhum M. Nuri Yazıcıoğlu tarafından, Konya'nın o yıllarda ticaret merkezi olan İstanbul Caddesi’nde, "Toptan ve Perakende Bakkaliye" olarak atılmıştır.

En önemli gücümüz, üründe, hizmette ve iletişimde kaliteli ve sürdürülebilir başarıya olan inancımızdır. Bu inançla şirketimiz, 1920'de "Toptan ve Perakende Bakkaliye" olarak girdiğimiz hızlı tüketim ürünleri satış ve dağıtım sektöründe 1975 yılında, merhum Mehmet Necati Yazıcıoğlu'nun inşasında ve faaliyete geçmesinde büyük emek verdiği Konya Toptancılar Çarşısındaki, "Yazıcıoğlu Toptan Gıda Ticaret" ile işimizi büyüterek devam etmiştir. Şirketimiz, 1981 yılında, Anonim Şirket statüsüne geçerek "Konsa A.Ş" adını almış, 1997 yılından itibaren sektördeki gelişmeyle ulusal ve uluslararası iş ortağı üretici firmalarla birlikte Distribütörlük Sistemi'ne geçmiştir.

Bugün, Konsa Ambalaj A.Ş. Gıda, Kozmetik ve Temizlik Ürünleri alanında, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir. Konsa Ambalaj A.Ş. halen Hayat Kimya, Türk Henkel Kozmetik, Hunca Kozmetik ve Levent Kimya ürünlerinin distribütörlüğünü yürütmektedir. Konsa Ambalaj A.Ş. distribütörlük faaliyetlerini, 4700 m2 kapalı, 2000 m2 açık alanda gerçekleştirmektedir. Satışlarını ise tamamı soğuk satış ekibiyle Konya, Karaman, Aksaray il ve ilçelerinde sürdürmektedir.

Ambalaj sektöründe üretim ve pazarlama yatırımı vizyonunu hayata geçirmek üzere alınan yatırım kararı ile Konya İmsan Sanayi Sitesi’nde 1500 m2’lik bir tesiste başlayan Plastik Ambalaj üretim yatırımı, 2 yıllık kısa bir süre içerisinde Konya 3. Organize Sanayi'de 5.000 m2’si açık alan ve 10.000 m2’si kapalı alan olmak üzere, toplam 15.000 m2’lik bir tesisle üretime devam etmektedir. Şirketimiz, plastik enjeksiyon ambalaj sektöründe 100 ml'den 18000 ml'e kadar IML etiketli ambalaj ürün (damla, köşeli ve yuvarlak) serileri ile sektöre "Konsa Kalitesi" damgasını vurarak fark yaratmaktadır. Konsa Ambalaj A.Ş.,  bölgesel, ulusal  ve uluslararası üretici firmaların plastik ambalajlarını üretmektedir.

Konsa Ambalaj A.Ş. üretim sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler ve müşteri beklentilerine uygun, yeni makine yatırımlarıyla ve yeni ürün çeşitleriyle AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına devam etmektedir. Şirketimiz, "Konsa Kalitesi" damgasını vuracağı ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarıp yurt içi ve yurt dışı pazarlarda, farklı kategorilerde, üretim, pazarlama ve satış hedeflerini gerçekleştirmek için hız kesmeden çalışmaktadır.

KONSA Ambalaj Anonim Şirketi, yaptığı tesis yatırımlarını, insana yatırım amaçlı Konsa Akademileriyle desteklemektedir. Şirketimiz, Konsa Akademileri ve profesyonel desteklerle, insan kaynağına yaptığı yatırımları sürdürmektedir. Bu anlayışla, Konsa Akademileri’ni hayata geçirerek oluşan ihtiyaçlar ve beklentilere göre akademi programlarını planlamış ve gerçekleştirmiştir.

Konsa Akademileri çerçevesinde;

  • Konsa Sahiplik Akademisi,
  • Konsa Yönetim (Liderlik) Akademisi,
  • Konsa Satış Akademisi,
  • Konsa Üretimde ve Operasyonda Verimlilik Akademisi,
  • Konsa Kişisel Gelişim Akademisi hayata geçirilmiş ve her yıl ihtiyaca göre planlanan eğitim içerik ve programları ile sürekli uygulanır hale getirilmiştir.

Konsa Ambalaj A.Ş., yurtiçi pazarlarda elde ettiği başarıyı, yurtdışı pazarlarda da sürdürmek amacıyla  İhracat Bölümü oluşturmuş ve ihracat sürecini başlatmıştır. 

Konsa Ambalaj A.Ş., tecrübeli ve profesyonel üyelerden oluşan Yönetim Kurulu'nun yanında genç ve dinamik kadrosuyla ülke ve dünyadaki iş, ekonomi,  ticaret, sektör ve kategorilerindeki gelişmeleri yakından takip ederek pazarın ihtiyacına yönelik, stratejik planlama ve stratejik yönetim anlayışıyla yoluna devam etmektedir.

Güvenin ve Kalitenin Adresi Konsa Kalitesi

6

Kıta

30

Ülke

100%

Memnuniyet

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam